Н5 светилник

RFID светилник

  • IP67 Водоотпорен стандард
  • Прилагодете ја ознаката RFID 13,56 MHz
  • Дополнителни сензори за движење со функција за активирање
  • Копчето за притискање може да се искористи за паника / итен случај / СОС
  • Компатибилен со iBeacon ™ и Eddystone (UID, URL-адреса, ТЛМ) во исто време.
Икона за брендови MOKOSmart Beacon

Опис

H5 Beacon е ознака за RFID светилник со сензор за акцелерометар со 3 оски, кој може да го рекламира iBeacon, Податоци за Eddystone и сензор.

Има компактен и тенок дизајн на структурата, точен хардвер, и робустен фирмвер, кои можат да се користат за присуство на вработените, контрола на пристап, идентификација на идентитетот, следење локација, итн, а исто така може да реализира далечинско управување со податоци во облакот.

Секој H5 RFID светилник ќе продолжи да испраќа преноси со Bluetooth со различни ID или MAC адреси. Bluetooth на портата MKGW1 ги скенира соодветните податоци за емитување за да утврди дека лицето влегло на теренот и лицето кое се следи е на компјутерот. Можете да видите кои лични карти влегле во местото претходно.

H5 RFID Beacon е опремен со сензор за забрзување (Акцелерометар LIS3DH), што може да се постави преку претходно поставени услови: Поставки за АПП. Кога го ставате на одмор десет минути, H5 автоматски ќе спие. Ако го оставите да се зацврсти без да се движите, тој автоматски ќе заспие откако ќе достигне предодредено време. Кога се движите, светилникот автоматски ќе започне повторно да се емитува.

Карактеристики
икона-2

Уред за рекламирање

Поддршка на BLE5.0

Ултра-ниска потрошувачка на енергија чипсет NRF52 сериски

6 Слотовите може да се конфигурираат

Поттикнувач на копче за поддршка и активирање на движење

Софтверот се ажурира преку DFU

Поддржува RFID NXP MIFARE Plus EV1 2k 7b

икона-1

РФИД фреквенција 13,56 MHZ, далечина на сензори за мобилен телефон 5мм, далечина за чувствителност на читач на картички 40 mm

Г-вредност, може да се конфигурираат стапка на земање примероци и чувствителност на сензорот за акцелерометар со 3 оски

Лого може да се прилагоди (MOQ 100 единици)

Обезбедено со своја сопствена конфигурација (MOQ 100 единици)

100% Конфигурирани параметри преку апликацијата MokobeaconX Pro (Андроид и iOS)

Параметри
Големина(H * W * L) 65.4 * 43.0 * 5.7мм
Модел на батерија CR3032
Капацитет на батеријата (mAh) 500mAh
Стандардно траење на батеријата До 2 години
Батеријата може да се замени Да
Макс опсег 120м(+4dBm,Со RFID растојание до 80m)
Водоотпорен Да IP67
Протоколи iBeacon & Eddystone: UID, URL-адреса, ТЛМ Услуга Гатт за конфигурација на Едистоун
Ажурирање на фирмверот ОТА
Метод на приврзаност Може да се носи со врвка или привезок
Вграден сензор Сензор за акцелерометар
РФИД 13.56MHz RFID/125KHz и 868~915MHz може да се приспособат
Сертификација CE & FCC

Документација

Тип Наслов Датум
Лист со податоци за производот Кратка содржина за производот H5 RFID Beacon – V1.2.pdf 2022-12-29
Технички параметар H5 Спецификација на производот_V1.1.pdf 2023-2-6

Приказ

H5 RFID Beacon апликации

Персоналот може да го носи светилникот MOKO H5 RFID како свои значки за изложувачи; Персоналот на изложбата може да користи H5pro Beacon со функцијата Mifare како електронска ознака за учесниците на влезот. Помеѓу секоја изложбена сала има уред за читање картички, па кога учесниците сакаат да влезат во следниот изложбен салон, тие можат да ја користат RFID картичката за повлекување на светилникот H5 за да влезат, слично како метрото кое влегува во станицата, капка во влезот, уредот за читање картичка го снима идентификаторот за лизгање, а потоа го испраќа до персоналот за следење на позадината. На овој начин, мобилноста на персоналот помеѓу секое место може да се евидентира.

small_c_popup.png

Ајде да направиме муабет

Ќе ви ја испратиме датотеката

   Каков тип на документи ви се потребни?